ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13669212
*
nr 1366 9212
Spegel
1940-/50-tal, 96x44 cm
Utrop:
400 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 december 2020
kl 20:36:35
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/12 01:36:34
1
100 kr
14/12 09:17:23
2
150 kr
14/12 20:22:03
3
200 kr
14/12 20:22:50
2
250 kr
14/12 20:31:02
3
300 kr
14/12 20:31:35
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 1366 9212
Spegel
1940-/50-tal, 96x44 cm
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 december 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/12 01:36:34 | 1 | 100 kr |
14/12 09:17:23 | 2 | 150 kr |
14/12 20:22:03 | 3 | 200 kr |
14/12 20:22:50 | 2 | 250 kr |
14/12 20:31:02 | 3 | 300 kr |
14/12 20:31:35 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53